KOKTEJL 10 EXOTICKÝCH DOVOLENIEK

Počas 26 dní sme pre účastníkov Cesty okolo sveta – Dom Pérignon edícia 2022 pripravili 10 atraktívnych zastávok priemernou dĺžkou pobytu dva a pol dňa. To je čas, aby cestovateľ príjemne nasiakol miestnou atmosférou, spoznal tam to najzaujímavejšie, ochutnal domáce špeciality a v neposlednom rade si oddýchol medzi dvoma letmi. Takto za 26 dní absolvuje 10 rôznorodých intenzívnych dovoleniek v najlepšej možnej kvalite, a to vždy s inou lokálnou príchuťou a novými zážitkami.

Namixovali sme pre každého milovníka cestovania jedinečnú kombináciu spoznávania kultúrnych a historických skvostov našej krásnej planéty (Nizwa v Ománe, Luang Prabang v Laose, či Baku v Azerjbadžane), jej prírodných atrakcií (ománska púšť, hory v Laose, úchvatná scenéria Nového Zélandu a Tasmánie) i ultramoderných svetových metropol (Melbourne a Singapur). A medzitým všetkým samozrejme nesmie chýbať exotický plážový relax (Palau, Vanuatu a Bali).

Termín a trasovanie Cesty sú naplánované tak, aby v navštívených lokalitách bolo príjemné a nie extrémne počasie, a časové posuny medzi zastávkami neboli náročné. Všetky lety sú denné, a iba prvý let má skorý ranný odlet.

Pre rýchlejšie, bezpečnejšie a komfortnejšie cestovanie poletíme na severnej pologuli východným a na južnej pologuli západným smerom.

LUXUSNÉ A ZÁŽITKOVÉ UBYTOVANIE

V každej destinácii / zastávke po trase Cesty okolo sveta zabezpečuje kvalitné aranžmán pobytu renomovaná a spoľahlivá partnerská cestovná kancelária a samozrejme starostlivo vybraný 5 luxusný hotel, resp. najlepší vhodný hotel v destinácií. Nami vybrané ubytovanie nie je len o kvalitných službách, ale i o výbornej polohe hotela a jeho unikátnosti, ktoré sú samé o sebe neopakovateľným zážitkom.

LEKÁR NA PALUBE

Cestujúcim bude k dispozícii počas celého zájazdu (na palube lietadla i počas pobytov) profesionálny slovenský lekár. Okrem základných lekárskych služieb a konzultácii ponúkne i vlastné skúsenosti a rady ako prekonávať prípadné problémy s cestovaním a k tomu plne vybavenú profesionálnu cestovateľskú lekárničku. Bude tiež pripravený asistovať pri prípadnom testovaní na Covid-19 počas zájazdu (ak sa bude oficiálne vyžadovať).

Čo sa týka nutnosti očkovania pred Cestou okolo sveta, do žiadnej z navštívených krajín nie je povinné očkovanie proti „klasickým“ cudzokrajným chorobám. Ku dňu 31.3.2022 je však účasť na tomto zájazde podmienená zaočkovaním proti Covid-19 (min. 2 dávkami), keďže je to podmienka pre vstup do niektorých destinácií po trase Cesty. Je dosť pravdepodobné, že na jeseň 2022 budú podmienky pre vstup do jednotlivých krajín miernejšie alebo žiadne.

Taktiež odporúčame overiť si platnosť vakcinácií Tetanus, Hepatitída A a B, ktoré by každý správny cestovateľ mal mať. Informácie a praktické rady poskytne MUDr. Ivan Bakoš z Inštitútu očkovania a cestovnej medicíny: www.inocem.sk

SKÚSENÍ SPRIEVODCOVIA

V miestach pobytu od príletu až po odlet z danej krajiny budú na všetky služby (transfery, ubytovanie, stravovanie) dohliadať a osobne pri nich asistovať traja skúsení slovenskí a českí sprievodcovia. Taktiež budú spolu s domácimi sprievodcami sprevádzať všetky naplánované výlety a prehliadky. Cestujúci budú vždy po prílete rozdelení do menších skupín tak, aby v jednom transferovom / výletnom autobuse nebolo viac ako 22 osôb, ktorým bude k dispozícii jeden náš a jeden miestny sprievodca.

INDIVIDUÁLNA ÚPRAVA PROGRAMU ZÁJAZDU

Každá lokalita, mesto, či pláž, ktorú po trase Cesty navštívime, je jedinečná a nevšedná. Ani jedna vybraná destinácia nie je len do počtu, všetky patria k tomu najzaujímavejšiemu, čo naša Zem ponúka. V každej zastávke je pripravený kompletný program, avšak nie vždy ako fixná súčasť zájazdu, ale aj ako jeho doplnková / fakultatívna služba. To znamená, že presný denný itinerár si zostaví každý cestujúci sám a navyše to ani nemusí urobiť hneď pri objednávke zájazdu (fakultatívne výlety je možné doobjednať do 31.8.2021).

V prípade, že niektorému cestovateľovi nevyhovuje nami navrhnutý program v jednotlivých destináciách, sme pripravení mu itinerár pobytu individuálne upraviť podľa jeho osobných predstáv a požiadaviek (napr. iný typ izby alebo aj iný hotel, privátne transfery a výlety a pod.).

Pre nadšencov golfu ponúkame alternatívny golfový program v deviatich zastávkach. Poznávaco-golfová Cesta okolo sveta, to znie dosť zaujímavo!

Program cesty
Hotely, ktoré sme pre vás rezervovali

Omán / Nizwa

5 hotel Anantara Al Jabal Al Akhdar (premier canyon view izby)

Laos / Luang Prabang

5 hotel The Luang Say Residence (suity)

Mikronézia / Palau

5 plážový hotel Palau Pacific Resort (ocean view izby)

Vanuatu / Efate

5 plážový hotel The Havannah (vily)

5 plážový Tamanu on the beach resort (vily)

Nový Zéland / Auckland

5 hotel Sofitel Auckland Viaduct Harbour (luxury marina view izby)

Tasmánia / Hobart

5 hotel MACq 01 (superior waterfront izby)

Austrália / Melbourne

5 hotel Crowne Towers Melbourne (premier izby)

Indonézia / Bali

5 plážový hotel St. Regis Bali (suity)

Singapur

5 hotel The Ritz Carlton, Millenia Singapore (deluxe marina izby)

Azerbajdžan / Baku

5 hotel Fairmont Flame Towers (deluxe izby)

OKREM KRÁSNYCH ZÁŽITKOV SI Z CESTY PRINESTE AJ exkluzívny set šampanských

Každý účastník CESTY OKOLO SVETA – Dom Pérignon edícia 2022, bude zaradený do žrebovania o jeden z troch exkluzívnych setov šampanských Dom Pérignon P2!

Žrebovanie o tento atraktívny bonus pre 3 cestujúcich sa uskutoční priamo na palube lietadla v posledný deň Cesty na lete z Baku do Bratislavy. Dohľad nad absolútnou objektivitou žrebovanie budú mať všetci cestujúci, „šťastena“ bude v rukách kapitána lietadla!

Objednať cestu okolo sveta

VÝLETY A GOLF

základný program Cesty zahŕňa niekoľko zaujímavých výletov, prehliadok a degustácii: poldenná prehliadka Macaa, poldenná prehliadka Aucklandu, poldenná prehliadka Hobartu vrátane ochutnávky pív s občerstvením, poldenná prehliadka Melbourne vrátane obeda s ochutnávkou vín, orientačná prehliadka Singapuru, poldenná prehliadka Baku vrátane obeda. Okrem toho si je možné doobjednať i ďalšie atraktívne fakultatívne výlety, ktoré sú podrobne popísané v programe zájazdu a v cenníkovej časti.

Pre milovníkov golfu sme i tentokrát pripravili alternatívny golfový program až v deviatich zastávkach po trase Cesty okolo sveta – Dom Pérignon edícia 2022 (podrobnejšie golfové informácie a ceny ihrísk poskytneme na požiadanie). Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a osobným kontaktom dokážeme ponúknuť našim golfistom unikátnu možnosť zahrať si aj na pre verejnosť nedostupných, či uzavretých členských golfových kluboch z kategórie Top 100 ihrísk sveta.

Golfové ihriská, ktoré odporúčame v jednotlivých destináciách

Laos / Luang Prabang

Luang Prabang Golf Club (cca 20 min. jazdy z hotela)

Vanuatu / Efate:

Port Vila Golf Club (cca 30 min. jazdy z hotela)

Nový Zéland / Auckland

Titirangi Golf Club (cca 30 min. jazdy z hotela)

Tasmánia / Hobart

Tasmania Golf Club (cca 20 min. jazdy autom z hotela) alebo Barnbougle Dunes Golf Links (letecky z Hobartu)

Austrália / Melbourne

Victoria Golf Club alebo Kingston Heath Golf Club ( oba cca 30 min. jazdy autom z hotela)

Indonézia / Bali

Bukit Pandwana Golf Club (cca 20 min. jazdy z hotela) alebo Bali National Golf Club (vedľa hotela)

Singapur

Marina Bay Golf Course (10 min. jazdy autom) alebo Sentosa Golf Club (cca 20 min. jazdy autom z hotela)

Azerbajdžan / Baku

Dreamland Golf Club (cca 30 min. jazdy z hotela)

DOPRAVA PRIVÁTNYM LIETADLOM

Leteckú dopravu Cesty okolo sveta – Dom Pérignon edícia 2022 s odletom z Prahy a následne z Bratislavy zabezpečí letecká spoločnosť Smartwings, s ktorou úspešne spolupracujeme na tomto projekte už od jeho začiatku v roku 2012.

Moderné lietadlo Boeing 737–800 NG bude špeciálne upravené z klasickej 189-miestnej verzie na 64-miestnu komfortnú „LEONARDO“ konfiguráciu so službami v duchu „Private jet“. Štandardné sedadlá (trojsedačky) budú nahradené komfortnými a pohodlnými koženými kreslami (dvojsedačky), ktoré sa dajú sklopiť do 120°. Vzdialenosť medzi dvoma radmi sedačiek je zväčšená zo 76 na 110 cm.

O komfort a bezpečnosť letu a pohodlie na palube sa postarajú traja skúsení piloti (z toho dvaja sú kapitáni) a šarmantný slovensko- český palubný personál (stewardky i stewardi). Priemerná dĺžka denného letu z jednej destinácie do druhej bude približne 4,5 hodiny. Odlet je väčšinou naplánovaný na dopoludnie, aby prílet do nasledujúcej zastávky bol popoludní miestneho času.

Na Leonardo letoch bude servírované chutné občerstvenie / catering v kvalite, rôznorodosti a množstve business triedy (prípitok, snacky, čerstvé ovocie, 3-chodové obedové menu s možnosťou výberu hlavného jedla z 2 denných ponúk, značkové nealkoholické i alkoholické nápoje vrátane niekoľkých dobrých vín, Campari, Prosecca DOC, koňaku Hennesy VSOP, vodky Beluga, rumu Bacardi Gold Oro, ginu Hendricks, whisky Chivas Regal 18y, Becherovky, Fernetu Stock, Baileys, piva Plzeň, kávy / čaju s dezertom). A na úvodný prípitok nebude samozrejme chýbať francúzske šampanské Dom Pérignon!

Pohodlie Vám spríjemní osobná prikrývka, vankúšik, praktický skladací podnožník, „palubné ponožky“ a centrálny informačný systém o trase letu.

Vybavovanie cestujúcich pred každým odletom bude zjednodušené a urýchlené, keďže nebude treba riešiť seating / sedenie v lietadle. Od prvého až po posledný let na Ceste okolo sveta bude mať každý cestujúci „svoje“ miesto v lietadle, ktoré si vyberie už pri kúpe zájazdu.

Keďže sa jedná o špeciálny privátny let v komfort / business triede len pre menší počet cestujúcich, na letisko sa stačí dostaviť 60 minút pred odletom.

Po prílete do jednotlivých destinácií bude cestovná batožina dopravená priamo z letiska do hotelovej izby za osobnej asistencie jedného člena obslužného tímu – zájazdového portiera. Taktiež pri odlete bude batožina dopravená priamo z hotelovej izby až na letisko. Maximálna hmotnosť cestovnej batožiny na osobu je 30 kg + 8 kg príručnej, čo je dostatočný limit na bezproblémové pobalenie sa na celú Cestu okolo sveta. A pre golfistov navyše i cestovný golfový bag.

Predaj zájazdov

Zájazd Cesty okolo sveta – Dom Pérignon edícia 2022 si je možné zakúpiť v cestovnej kancelárii LEONARDO – OSCAR v Bratislave (tel.: 02 / 63530291-2) alebo u niekoľkých vybraných autorizovaných predajcov na Slovensku a v Čechách (ich aktuálny zoznam a kontakty nájdete na podstránke konktakt.

Pri objednávke zájazdu sa platí iba 25% záloha (ak je zájazd objednaný do 30.4.2022), doplatok do celej sumy do 31.8.2022.

Pri objednaní zájazdu nie je nutné uviesť mená cestujúcich, stačí ich nahlásiť do 31.8.2022.

Pred samotným podpisom Zmluvy o obstaraní zájazdu si je možné túto zmluvu preštudovať, na čo slúži 7-dňová lehota odo dňa rezervácie.

Organizátor zájazdu Cesty okolo sveta – Dom Pérignon edícia 2022: cestovná kancelária LEONARDO – OSCAR s.r.o. si vyhradzuje právo zrušiť zájazd v prípade jeho nízkej obsadenosti (menej ako 46 cestujúcich), a to však najneskôr do 31.8.2022. V tomto prípade okamžite vráti klientom uhradenú zálohu v plnej výške.

Objednať cestu okolo sveta

POISTENIE STORNA ZÁJAZDU

Keďže zájazd Cesta okolo sveta sa nedá naplánovať ani objednať na poslednú chvíľu a je nutné sa naň včas pripraviť, vzniká určitá obava, či budeme môcť aj o rok bez problémov a v poriadku vycestovať. Preto fakultatívne ponúkame poistenie storna zájazdu Európskej cestovnej poisťovne (na plnú cenu zájazdu s 10% spoluúčasťou), ktoré v prípade nepredvídaných situácií zabraňujúcich vycestovať na Cestu okolo sveta vo veľkej miere pokryje požadovaný storno poplatok.

Poistnou udalosťou je zrušenie poistenej cesty a to z dôvodu:

  1. vážneho akútneho ochorenia alebo úrazu, ktoré utrpel poistený, jeho blízka osoba alebo spolucestujúci a ktoré si vyžiadali lekárom odporúčané pripútanie na lôžko alebo hospitalizáciu,
  2. tehotenstva poisteného alebo spolucestujúceho, ktoré v čase zakúpenia alebo záväzného rezervovania cestovnej služby nebolo ani nemohlo byť známe,
  3. smrti poisteného alebo jeho blízkej osoby alebo spolucestujúceho,
  4. značnej škody na majetku poisteného alebo spolucestujúceho vzniknutej na území SR počas trvania poistenia, ktorá bola spôsobená následkom živelnej udalosti či trestného činu tretej osoby, ak poistený preukáže, že z tohto dôvodu nemôže nastúpiť na poistenú cestu,
  5. doručenie predvolania poistenému alebo spolucestujúcemu na súdne konanie, ak termín súdneho konania pripadá na čas trvania poistenej cesty a nie je možné ho zmeniť.