Skip to main content

Cesty Okolo Sveta

CESTA OKOLO
SVETA 2026

Dĺžka

21 dní

Termín

22.11. – 12.12.2026

Počet destinácii

8

Cena

od € 47,950

REZERVUJTE SI SVOJE MIESTO

PROGRAM

1. DEŇ
22.11.2026

Hotel

LA SAMANNA Belmond

Strava

plná penzia

Čas letu

11,5 hodiny

Počasie

denná teplota okolo 30°C

Deň D je tu! Po mesiacoch tešenia sa vyrážame na veľkolepé trojtýždňové dobrodružstvo, ktoré nás zavedie do ôsmych atraktívnych lokalít sveta. Štartujeme ranným letom z Prahy / Bratislavy do Karibiku, na palube nášho privátneho lietadla nás už čakajú chutné raňajky, neskôr aj bohatý obed, a samozrejme plný nápojový lístok.

Keďže cestujeme proti času, na karibskom francúzsko-holandskom ostrove SVÄTÝ MARTIN pristávame už popoludní miestneho času (s technickým medzipristátím na dotankovanie). Len krátky transfer z holandskej do francúzskej časti ostrova a našim prvým domovom na veľkej ceste svetom bude luxusný plážový rezort.

Niektorí sa pred večerou stihnú už aj okúpať v mori, či v bazéne, ostatným stačí karibský drink na terase nad plážou.

2. DEŇ
23.11.2026

Strava

polpenzia

Počasie

denná teplota okolo 30°C

Dnes nemáme v pláne žiadne veľké aktivity, len príjemný plážový relax pod karibským slnkom (aký to kontrast s našim novembrovým počasím!) medzi raňajkami a spoločnou uvítacou večerou. Aj niekoľko kilometrov dlhá piesočnatá pláž stojí za prechádzku.

Golfová partička má na úvod Cesty okolo sveta atraktívny bonbónik – top ihrisko Karibiku, a to Aurora Anguilla Golf Resort na susednom ostrove Anguilla (z hotela sa tam za niečo viac ako hodinu dopravia minivanom a loďou).

3. DEŇ
24.11.2026

Hotel

OUR HABITAS ATACAMA

Strava

plná penzia

Čas letu

6 hodín

Počasie

denná teplota 24°C

Ani sme sa nenazdali a prvú zastávku máme za sebou. Raňajky, krátky transfer na letisko a letíme priamo na juh, smerom k pacifickému pobrežiu Latinskej Ameriky. Dnešný prelet rovníka na južnú pologuľu nám spríjemní dobrý obed, snacky a pár drinkov. Neskoro popoludní pristávame v severnom ČILE, kde kraľuje púšť ATACAMA.

Z letiska Calama, v nadmorskej výške viac ako 2.200 metrov, zamierime do lokality ešte vyššie položenej – San Pedro de Atacama, kde sa nachádza aj náš butikový rezort (približne 1,5 hodinový transfer).

Pri večeri nás naši sprievodcovia zoznamujú s týmto unikátnym miestom na Zemi a po západe slnka spolu skúmame južnú nočnú oblohu. Ten pohľad na ňu je úchvatný!

4. a 5. DEŇ
25.11. - 26.11.2026

Strava

plná penzia

Počasie

denná teplota 24°C

Prvý deň bude pomalší, nenáročný, aby sme sa aklimatizovali na vyššiu nadmorskú výšku. Po raňajkách sa vyberieme k prírodným termálnym kúpeľom Termas Baňos de Puritama (30 km od hotela).

Osem bazénov, kaskádovite usporiadaných na úseku jedného kilometra, s geotermálnou vodou plnou liečivých minerálov nás príjemne osvieži. Keďže nepodnikáme žiadne dlhé túry ani prechádzky, miestna nadmorská výška skoro 3 500 m je prijateľná. Na dobrom obede si už pochutnáme v našom hoteli, odkiaľ sa popoludní vyberieme prebádať mestečko San Pedro de Atacama, ktoré si každý zamiluje. Tí, čo včera skorej zaspali, dnes po západe slnka budú mať šancu na reparát z pozorovania úžasnej nočnej oblohy v tejto časti sveta.

 

Golfisti obetujú prvý deň poznávania, avšak zahrajú si na unikátnej púštnej osemnástke v Club De Golf Rio Loa.

 

Druhý deň bude náročnejší, ale o to atraktívnejší. Preskúmame poklady soľných plání a Andskej plošiny. Objavíme lagúnu Chaxa, ktorá sa nachádza v Národnej rezervácii Los Flamencos, pokojnom raji pre plameniaky a iné vtáky. Následne navštívime malebnú andskú dedinku Socaire, známu svojou tradičnou kuchyňou a starodávnymi poľnohospodárskymi postupmi. Dobrodružstvo pokračuje v dedinke Toconao, domov historickej zvonice a kostola San Lucas, ktoré sú národnými pamiatkami, a zároveň pulzujúcej miestnej remeselníckej scény. Jedinečný zážitok, ktorý spája prírodu, kultúru a tradície v srdci púšte Atacama. A na koniec dňa ešte lagúna Cejar s tyrkysovo modrou vodou s vysokým obsahom soli.

6. DEŇ
27.11.2026

Hotel

NAYARA HANGAROA

Strava

plná penzia

Čas letu

6 hodín

Počasie

denná teplota do 24°C

Po raňajkách transfer na letisko a čaká nás ďalšia lahôdka na našej Ceste okolo sveta – VEĽKONOČNÝ OSTROV. “Vnútroštátny” čilský let na najodľahlejšie miesto na našej planéte potrvá približne šesť hodín, takže už popoludní pristávame na bájnom Rapa Nui.

Hneď po ubytovaní v luxusnom rezorte s výhľadom na oceán a malom občerstvení sme všetci nedočkaví pozrieť si zblízka prvé skutočné moai. Niektoré sú len na pešo od hotela.

Aby sa nám dobre zaspávalo uprostred Pacifiku, v našom hoteli máme dobrú večeru s čilskými vínami.

7. DEŇ
28.11.2026

Strava

plná penzia

Počasie

denná teplota do 24°C

Včera sme len tak trošku “ochutnali” Veľkonočný ostrov, dnes i ho dáme plným dúškom. Celodenná prehliadka po celom ostrove s niekoľkými zastávkami: Ahu Vaihu s 8 sochami moai (žiaľ, už iba ruiny, ktoré sa stali symbolom starovekých civilizácií tak ako pyramídy, či čínsky múr), vulkán Rano Raraku – 95% z miestnych mysterióznych sôch s veľkou hlavou a tak trochu „odutým“ výrazom bolo vytesaných práve tu, Ahu Tongariki s 15 moai s pozadím divokých vĺn Tichého oceánu, či piesočnatá pláž Anakena. Oceán má 22°C, skúsi niekto kúpanie na tomto ikonickom mieste?

Potulky ostrovom s neuveriteľnou atmosférou, ale aj históriou, kde žije viac koní ako ľudí, prerušujeme obedom. Zážitky z úžasného dňa si večer rozprávame v hotelovej reštaurácii pri chutnej večeri. Ešte pred ňou si však dáme drink na jej terase s krásnym výhľadom na západ slnka nad oceánom.

8. DEŇ
29.11.2026

Hotel

THE WESTIN BORA BORA

Strava

plná penzia

Čas letu

6 hodín

Počasie

denná teplota 30°C

Rozlúčkové raňajky na konci sveta, pár minútový transfer na letisko a po necelých šiestich hodinách spríjemnených bohatým cateringom pristávame ešte dopoludnia miestneho času na letisku Papeete / ostrov Tahiti vo FRANCÚZSKEJ POLYNÉZII. Po absolvovaní pasových a colných procedúr presadáme do menšieho lietadla (náš špeciál je veľký na miestny prelet) a za 45 minút sme vo vysnívanom raji, na BORA BORA.

Aby golfoví nadšenci nevyšli z cviku, ich popoludňajši program po prilete na Tahiti trochu upravíme. Z letiska Papeete si odskočia na bývalu bavlníkovú plantáž vzdialenú asi 40 km, kde sa dnes pravidelne hráva PGA turnaj Tahiti International Open na 18-jamkovom ihrisku Atimaono Golg Club.

Na Bora Bora sa golfová skupinka dopraví večerným letom z Tahiti, aby večeru už absolvovali spolu s ostatnými v magickom prostredí jednej z najkrajších lagún sveta.

Z malého miestneho letiska sa do nášho luxusného plážového rezortu dopravíme lodným transferom krížom cez krásnu modrú lagúnu. Po ubytovaní vo vodných bungalovoch priamo nad tyrkysovým morom sa začína naše polynézske „ničnerobenie“. Ale večeru nevynecháme.

9. a 10. DEŇ
30.11. - 1.12.2026

Strava

polpenzia

Počasie

denná teplota 30°C

Dva celé dni plážového relaxu v tomto úžasnom prostredí potešia úplne každého. Výhľad na horu Otemanu, lagúna s ideálnou teplotou mora, ale aj francúzsko-polynézske raňajky a večera dotvárajú atmosféru pozemského raja.

11. DEŇ
2.12.2026

Ešte jedny raňajky s výhľadom na Otemanu, lodný a následne letecký transfer na Tahiti, kde nás už čaká naše lietadlo, ktorým zamierime ďalej na západ, až na pobrežie k Protinožcom. Keďže prelietavame dátumovú hranicu, dátum na hodinkách si musíme posunúť o jeden deň vopred. Dobre oddýchnutí, s obedom a večerou na palube, zvládneme aj skoro desaťhodinový let krížom cez Oceániu (s technickým medzipristátím na dotankovanie).

12. DEŇ
3.12.2026

Hotel

THE REEF HOUSE

Strava

plná penzia

Čas letu

10 hodín

Počasie

denná teplota okolo 30°C

Naše tohtoročné putovanie sa nám už prehuplo do svojej druhej polovice. Večerný prílet do mesta Cairns na severozápade AUSTRÁLIE. Transfer z letiska do malého prímorského strediska PALM COVE potrvá približne pol hodinu. Hneď po ubytovaní v butikovom plážovom rezorte každý zamieri rovno do postele.

13. a 14. DEŇ
4.12. - 5.12.2026

Strava

plná penzia

Počasie

denná teplota okolo 30°C

Dva dni na spoznávanie dvoch prírodných skvostov austrálskeho štátu Queensland, ktoré sú zapísané aj v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Budeme sa plaviť výletnou loďou / motorovom katamarane na dve unikátne miesta na Veľkej koralovej bariére / útese. Prvou zastávkou po asi hodinovej plavbe je Wonder Wall na vonkajšom okraji útesu Upolu. Cez obed sa preplavíme k druhej lokalite na útese Upolu Cay. Počas niekoľko hodín šnorchlovania a potápania na týchto dvoch veľmi odlišných útesových destináciách sa ponoríme do všetkého, čo Veľký koralový útes ponúka, a stále budeme mať čas aj na relax a vychutnanie si skutočnej krásy nad aj pod hladinou!


Druhý deň a iné prírodné dobrodružstvo – dažďový prales Daintree. Z hotela sa vydáme minibusom na sever po nádhernej malebnej pobrežnej trase. Naša prvá zastávka je majestátna rieka Daintree, na ktorej si užijeme informatívnu plavbu s pozorovaním divokej zvery vrátane krokodílov v ústí rieky. Vyjdeme cez pohorie Alexandra Range a zastavíme sa, aby sme sa mohli pokochať panoramatickým výhľadom na svetové dedičstvo, vlhké trópy a tropický dažďový prales, ktoré sa spájajú s azúrovými farbami Koralového mora. Zažijeme a pocítime dažďový prales na jednom z vyvýšených chodníkov v národnom parku. Po miestnom obede budeme mať možnosť osviežiť sa plávaním v potoku dažďového pralesa v krištáľovo čistej sladkej vode. Prechádzkou pozdĺž slávnej pláže Cape Tribulation, kde sa dažďový prales stretáva s útesom, ukončíme naše celodenné pralesné dobrodružstvo. Večerný návrat na hotel.

Ako v golfovom raji sa budú cítiť naši golfisti, ktorí si zahrajú na jedinom tropickom linksovom ihrisku Austrálie Palmer Sea Reef Golf Course. Toto pobrežné ihrisko, kde sa kedysi pestovala cukrová trstina, sa môže pochváliť širokými zvlnenými fervejami, 89 pieskovými bunkrami, veľkými grínmi a prímorskými scenériami, čo zaručí vynikajúci golfový zážitok.

Po oba dni bude v našom hoteli podávaná výborná večera. A kto si netrúfa na niektorý z pripravených výletov, zostane relaxovať pri bazéne v našom peknom butikovom rezorte a vydá sa na vychádzku po pobreží Palm Cove.

15. DEŇ
6.12.2026

Hotel

TENTREM YOGYAKARTA

Strava

plná penzia

Čas letu

4 hodiny

Počasie

denná teplota do 30°C

Ráno sa lúčime s Austráliou a po šesťhodinovom lete pristávame na ázijskom kontinente, na najviac zaľudnenom ostrove na svete – Jáva, kde približne v jeho strede leží „sultánske“ mesto YOGYAKARTA.

Po vstupe do INDONÉZIE smerujeme z letiska do nášho luxusného hotela (cca 90-minútový transfer). Pobyt v Ázii zahájime výbornou indonézskou večerou.

16. DEŇ
7.12.2026

Strava

plná penzia

Počasie

denná teplota do 30°C

V meste kultúry a histórie nás dnes čaká plný deň objavovania. Hneď ráno vyrážame za mesto na prehliadku Borobudur, najväčšieho budhistického chrámu na svete. Po návrate do centra Yogyakarty navštívime oficiálne sídlo yogyakartského sultána – Kraton. Je to živé múzeum jávskej kultúry a architektúry. Pokračujeme prehliadkou vodného hradu Taman Sari. Tento historický komplex kráľovských záhrad a kúpeľov sa nachádza len kúsok pešo od Kratonu. Po chutnom obede v miestnej reštaurácii sa presunieme na druhú stranu mesta a popoludní preskúmame najväčší hinduistický chrámový komplex v Indonézii – Prambanan, ktorý je známy svojimi vysokými a zložitými vežami zasvätenými Šivovi, Višnuovi a Brahmovi. Podvečerný návrat na hotel, dobrá večera po dlhom dni poteší.

Golfisti si dnes zahrajú na atraktívnom ihrisku priamo pod sopkou Merapi v rovnomennom Merapi Golf Club.

17. DEŇ
8.12.2026

Hotel

PARK HYATT SIEM REAP

Strava

plná penzia

Čas letu

3 a pol hodiny

Počasie

denná teplota do 30°C

Po raňajkách smerujeme na letisko a naberáme kurz KAMBODŽA, kam dorazíme po tri a pol hodinovom lete v popoludňajších hodinách. Opäť ďalší kultúrny a klimatický šok, ale na to sme si už počas ostatných dvoch týždňov zvykli. Toto je skutočná exotika! Bývala krajina Červených Khmérov sa zmenila a turisti sú tu vítaní. SIEM REAP je vstupnou bránou do Angkoru s úchvatnými „svetovými“ chrámami.

Po asi hodinovom transfere z nového letiska sme ubytovaní v luxusnom hoteli priamo v centre mesta. Neskoré popoludnie a večer máme pred sebou. Pekný bazén, spa, centrum mesta s trhom, množstvom obchodíkov, barov a reštaurácií? Dobrú večeru v našom luxusnom hoteli by sme nemali vynechať.

18. DEŇ
9.12.2026

Strava

plná penzia

Počasie

denná teplota do 30°C

Dnešný program bude dlhý, náročný, vyčerpávajúci, ale úchvatný, poučný a plný rôznych chutí.

Celodenný výlet ANGKOR WAT začína už skoro ráno, aby sme sa vyhli veľkému telu a vysokej vlhkosti. Typickými miestnym tuk-tukmi smerujeme k monumentálnemu chrámového komplexu Angkor Wat, ktorý je so svojimi 300 chrámami zapísaný do zoznamu svetového historického a kultúrneho dedičstva UNESCO. Trojhodinové dopoludnie trávime prechádzkami a spoznávaním niekoľkých hinduistických a budhistických chrámov a dozvedáme sa o histórii, vyspelosti, vznešenosti, ale i zhýralostiach Angkorskej ríše. Pred obedom sa vraciame na náš hotel a tam hodinku relaxujeme pri bazéne. Po tomto veľmi príjemnom oddychu si dáme výborný khmérsky obed v miestnej reštaurácii a popoludní pokračujeme poznávaním druhej polovice nášho plánovaného zoznamu chrámov (ale pre istotu sa presúvame už len v klimatizovaných minibusoch). Po náročnom dni si dáme krátky oddych a sprchu v hoteli, aby sme boli čerství a svieži na peknej večeri.

Golfová partia hrá dnes finálnu rundu na Ceste okolo sveta 2026, a to na atraktívnom 18-jamkovom ihrisku Angkor Golf Resort, a popoludní sa možno pridá k bádateľom Angkor Watu.

19. DEŇ
10.12.2026

Hotel

OUR HABITAS AL ULA

Strava

plná penzia

Čas letu

10 hodín

Počasie

denná teplota do 25°C

Pekné raňajky, transfer na letisko a už sedíme v našom špeciály. Keďže dnes poletíme skoro desať hodín (s technickým medzipristátím na dotankovanie), na palube okrem obeda sa budú podávať aj teplé i studené snacky, sladkosti, ovocie a samozrejme drinky. V neskorých popoludňajších hodinách (časový posun hrá stále s nami) pristávame v SAUDSKEJ ARÁBII, na letisku AL-ULA, ktoré je od nášho luxusného púštneho rezortu vzdialené približne hodinu jazdy.

Po ubytovaní v štýlových vilách je pre nás pripravená tradičná arabská večera.

20. DEŇ
11.12.2026

Strava

plná penzia

Počasie

denná teplota do 25°C

Dnes sa vydáme sa na cestu do srdca Nabatejskej civilizácie v Hegre, sprevádzaní hlasmi miestnych Rawiov. Táto pohlcujúca prehliadka prvého miesta svetového dedičstva UNESCO v Saudskej Arábii odhaľuje vznešenosť starovekých hrobiek, zložitých skalných rytín a posvätných miest. Zážitok bohatý na atraktívne výhľady a pútavé príbehy, ktoré oživujú odkaz Nabatejcov. Od monumentálneho Qasr Al-Farid až po duchovné siene Diwan, každé miesto nabáda k úžasu a zamysleniu. A podvečerná fotka Slonej skaly (Jabal Al-Fil) bude krásnou bodkou za ďalším púštnym dňom na Ceste okolo sveta. Bola krajšia Atacama alebo Al-Ula? Na tieto a iné hodnotenia, spomienky a zážitky budeme mať celý večer na spoločnej rozlúčkovej večeri v našom rezorte.

21. DEŇ
12.12.2026

Strava

raňajky + obed na palube

Čas letu

6 hodín

Všetko sa raz skončí, aj naše veľké putovanie okolo sveta. Ale ešte si vychutnáme voľné dopoludnie s neskorými raňajkami a pred obedom zamierime na letisko, odkiaľ za štyri a pol hodiny priletíme do Bratislavy a následne Prahy.


Ťažko je hneď teraz hodnotiť, ktorá z ôsmych zastávok bola tá naj. Každý má vlastný rebríček, a o tom to práve je. Rôznorodosť pohľadov, chutí, pocitov a prežívania vzrušujúcich aj obyčajných momentov nás navzájom odlišujú, ale zároveň aj spájajú. Hlavne vášňou pre cestovanie. Tak čo, ideme aj budúci rok?

Dobrodruh alebo golfový nadšenec??

Ak máte radi oboje, dajte nám vedieť svoje preferencie a postaráme sa Vám o zážitok šitý na mieru.

VÝLETY

poldenný a celodenný výlet ATACAMA DESERT I. a II.

celodenný výlet EASTER ISLAND TOUR

celodenný lodný výlet VEĽKÁ KORALOVÁ BARIÉRA + celodenný výlet DAŽĎOVÝ PRALES DAINTREE RAINFOREST

celodenný výlet YOGYAKARTA TOUR

celodenný výlet ANGKOR TOUR

celodenný výlet AL ULA DESERT

GOLF

AURORA ANGUILLA GOLF RESORT (cca 60 min. od ubytovania)

CLUB DE GOLF RIO LOA (cca 60 min. jazdy od ubytovania)

TAHITI ATIMAONO GOLF CLUB (cca 60 min. jazdy z letiska Papeete)

PALMER SEA REEF GOLF COURSE (cca 45 min. jazdy od ubytovania)

MERAPI GOLF CLUB  (cca 50 min. jazdy od ubytovania)

ANGKOR GOLF RESORT (cca 15 min. jazdy od ubytovania)

NÁŠ KATALÓG

Stiahnite si kompletný katalóg.

NAŠA PONUKA

Preskúmajte aj Edíciu 2027.