Singapur BAKU Azerbajdžan BRATISLAVA LUANG PRABANG Laos PALAU MIKRONÉZIA VANUATU Tasmánia AUSTRÁLIA BALI indonézia Auckland NOVÝ ZÉLAND NIZWA OMÁN PRAHA Melbourne AUSTRÁLIA

Nizwa Omán

+2 hodiny oproti letnému SEČ

arabský a anglický jazyk

ománsky rial (OMR)

Na konci októbra je vo vnútrozemí krajiny, v oblasti Nizwa, príjemné počasie, denná teplota vzduchu okolo do 30°C, v noci 20°C.

Program

(zmena programu vyhradená)

1. deň

Dušičkové sviatky už klopú na dvere, ale my sme sa tento rok rozhodli ich stráviť trochu inak, a to na veľkej Ceste okolo sveta. Dnes skoro ráno sa začína 26-dňové komfortno-dobrodružné spoznávanie našej planéty. Čaká nás 11 atraktívnych zastávok, každá bude iná a nevšedná. Náš prvý let potrvá len 6 hodín, ale nepredbiehajme! Cesta sa práve začína!

Formálny check-in na letiskách Praha a Bratislava a nastupujeme do „nášho privátneho“ Boeingu 737–800. Usmievavé slovenské a české stewardky nás usádzajú na „našich“ miestach a o chvíľu už štartujeme. Po oficiálnom privítaní a predstavení sa nášho tímu sprievodcov, lekára, fotografa / portiera a šéfa zájazdu si spoločne pripíjame šampanským (Dom Pérignon?) na šťastnú a zážitkovo bohatú cestu. Jedálny a nápojový lístok na palube je bohatý, počas dnešného letu do Ománu si dáme dobré raňajky i skorý obed.

Cesta začína
Praha Bratislava Muscat
6 hod. 55 min.

Na letisku Muscat pristávame okolo poludnia. Po pasovej, vízovej a colnej kontrole nasadáme do pristavených terénnych džípov a naša kolóna sa vydáva na dvojhodinový transfer do vnútrozemia Ománu, do pohoria Jebel Akhdar / Zelená hora pri meste Nizwa. Po vystúpaní dvoch tisícok výškových metrov sa ocitáme v unikátnom 5 luxusnom rezorte Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort s dramatickým výhľadom na hlboký kaňon pod ním.

Napriek tomu, že je október a sme v ománskej púšti, tak v nadmorskej výške 2 000 m n. m. je teplota vzduchu veľmi príjemná. Popoludnie trávime relaxom a spoznávaním tohto jedinečného miesta s dych vyrážajúcimi panoramatickými výhľadmi. A to nielen na krajinu, ale večer i na hviezdy na jasnej oblohe.

Spoločná uvítacia luxusná večera poteší každého.

2. DEŇ

Aj keď časový ani klimatický posun nie sú veľké a všetci sú ráno čerství, nie každému sa chce opustiť nádherný rezort a vydať sa spoznávať okolie. Pár krátkych prechádzok, pre odvážnejších i ľahkých skalolezení, sa dá absolvovať aj priamo z hotela.

Fakultatívny výlet GRAND CANYON TOUR

Hneď po raňajkách nastupujeme do džípov (po dvoch až troch do jedného) a čaká nás približne sedem – osem hodín cestovania cestou i necestou, hore a dole. Prvou zastávkou je historické mesto Nizwa s tradičným farmársko-remeselným trhom a stredovekou pevnosťou. Ďalšou zastávkou je údolie Wadi Nakher na spodu najhlbšieho kaňonu. Nasleduje pekná horská dedina Mishaf s kamennými obydliami a 1 600-ročnou históriou. Cieľom dnešného dňa je najvyšší vrch pohoria Hajar, a to 3 900 metrov vysoký Jebel Shams (odporúčame mikinu / pulóver a športovú obuv) so spektulárnym kilometer vysokým kolmým kaňonom. Čo tak obed s výhľadom? Cestou do hotela, kde budeme okolo štvrtej popoludní, sa ešte zastavíme v terasovitej farmárskej dedinke Wadi Ghul.

Dobrá večera v hoteli na konci pekného dňa.

Ďalšia destinácia
Muscat Luang Prabang
6 hod. 15 min.

Luang Prabang Laos

+5 hodín oproti letnému SEČ

laoský jazyk

laoský kip (LAK)

V polovici apríla bude v centrálnom Laose veľmi teplo, až 35°C, s vlhkosťou vzduchu 90%.

Program

(zmena programu vyhradená)

3. deň

Skoré raňajky a už sa naša kolóna terénnych džípov presúva na letisko Muscat, odkiaľ letíme o desiatej ráno smerom ďalej na východ. Po pár drinkoch a dobrom obede na palube nášho lietadla pristávame okolo siedmej večer miestneho času v laoskom vnútrozemí, v historickom mestečku Luang Prabang ležiacom nad riekou Mekong.

Rýchle letiskové formality a ani nie za 15 minút sa dovezieme do butikového 5 hotela The Luang Say Residence. Po ubytovaní v priestranných suitách nás čaká chutná laoská večera v hotelovej reštaurácii.

4. deň

Máme na výber niekoľko možností ako čo najpríjemnejšie stráviť dva celé dni v tropickom severnom Laose.

Buď budeme relaxovať na hoteli pri bazéne, dáme si nejaké masáže a sami sa potúlame uličkami bývalé kráľovského mesta Luang Prabang (budhistické chrámy, stupy, obchodíky, butiky, reštaurácie, Nočný trh, rieka Mekong, ...), prípadne pozorovať typickú skorú rannú procesiu zbierania milodarov, či meditovať spolu s budhistickými mníchmi alebo si pôjdeme zahrať golf na 18-jamkové ihrisko Luang Prabang Golf Club (10 km od hotela) alebo sa spolu s našimi sprievodcami vydáme spoznať Luang Prabang a blízke okolie.

Fakultatívny výlet Luang prabang

Aby spoznávanie Lunag Prabang a jeho okolia napriek vysokej teplote vzduchu a vlhkosti bolo čo najpohodovejšie, rozdelili sme výlet na dva dni, tak aby bol popoludní a večer voľný čas aj na relax a prechádzky mestečkom. Po raňajkách nás čaká prechádzka mestom s návštevou dvoch najzaujímavejších budhistických chrámov v meste. Uličkami sa dostaneme až do známej miestnej reštaurácie, kde si dáme dobrý obed. A popoludní jedna z top atrakcií Luangu – fotogenické vodopády Kuang Si (cca 45 minút autobusom od centra). Treba si zobrať aj plavky a uterák, osvieženie v týchto vodopádoch príde určite vhod. Návrat na hotel okolo 16:00 hodiny, voľný program.

5. deň

Tí, čo si objednali fakultatívny výlet LUANG PRABANG rozdelený na dva dni sa po raňajkách budú plaviť po rieke Mekong asi dve hodiny proti jej prúdu k posvätnému jaskynnému systému Pak Ou s desiatkami sôch Budhu vo vnútri (vedú k nemu schody. Tí, čo si netrúfajú, navštívia len prvú jaskyňu, tí zdatnejší aj druhú, oveľa vyššie položenú). Plavba naspäť je dva krát rýchlejšia, keďže sa plavíme po prúde rieky Mekong. Po „náročnej“ návšteve jaskýň si zaslúžime dobre vychladené miestne pivko. Krátko popoludní sa vylodíme v centre Luang Prabang a buď sa vrátime oddýchnuť si na hotel alebo zostaneme v mestečku. Voľný program.

Dnes je konečne čas aj pre golfistov. Dopoludňajší tee time v LUANG PRABANG GOLF CLUB (18 jamiek) je najrozumnejšia voľba v tomto tropickom počasí.

Pobyt v Laose ukončíme bohatou večerou v hoteli.

Ďalšia destinácia
Luang Prabang Koror
5 hod. 15 min.

Palau Mikronézia

+8 hodín oproti zimnému SEČ

anglický, palauský jazyk

americký dolár (USD)

Na konci októbra je cez deň okolo 31°C, v noci 23°C, more má 27°C, možnosť prehánok.

Program

(zmena programu vyhradená)

6. DEŇ

Po dobrých raňajkách opäť nastupujeme do nášho Boeingu a ponad Juhočínske a Filipínske more letíme len niečo viac ako 5 hodín do prvej plážovej zastávky na tohtoročnej Ceste okolo sveta (už nám ju treba!). Obed na palube a v podvečerných hodinách pristávame v tichomorskom miništátiku Palau v Mikronézii. Po rýchlom letiskovom vybavení sme za pol hodinu v najlepšom ostrovnom plážovom 5 rezorte Palau Pacific Resort., kde na nás čaká prvá mikronézska večera.

7. – 8. DEŇ

Dilema – relax a ničnerobenie na exotickej pláži a pod hladinou mora s polpenziou (raňajky a večera) alebo chceme aj niečo vidieť v tomto prírodnom morskom raji v Mikronézii? Pripravené sú pre nás dva lodné výlety, výber je na nás.

Poldenný fakultatívny výlet JELLYFISH LAKE

Sme po raňajkách a kompletná výbava na šnorchlovanie je už pre nás pripravená na lodi. Šnorchlujeme a plávame v dvoch krásnych lokalitách vrátane vychýrenej Jellyfish lake. Po návrate z výletu ešte vyskúšame pláž a more priamo pred hotelom.

Celodenný fakultatívny výlet ROCK ISLANDS

Dva krát tak dlhý scenár ako poldenný lodný výlet s dvomi atraktívnymi šnorchlovacími miestami navyše (Milkyway namiesto Jellyfish lake) + piknik obed na opustenom ostrove.

Ďalšia destinácia
Koror Port Vila
7 hod. 0 min.

EFATE Vanuatu

+10 hodín oproti zimnému SEČ

anglický, francúzsky a bislama

vanuatský vatu (VUV)

Na prelome októbra a novembra je cez deň okolo 28°C, more 27°C, možnosť prehánok.

Program

(zmena programu vyhradená)

9. deň

Čas plynie veľmi rýchlo a prvú tretinu Cesty okolo sveta máme za sebou a tešíme sa na ďalšie zážitky. Jednu tropickú ostrovnú lokalitu vymeníme za druhú. Všetci sme zvedaví na to exotické Vanuatu. V lietadle trochu pospíme, naobedujeme sa i pripijeme si na prelet rovníka. Sme na južnej pologuli, kde strávime nasledujúce dva týždne.

Plážové 5 rezorty The Havannah a Tamanu on the beach sú od letiska Port Vila na ostrove Efate vzdialené iba pol hodiny. Po ubytovaní a krátkom osviežení si dáme pre zmenu melanézsku večeru.

10. deň

Žeby sme dnes ostali len tak „voľne pohodení“ v plážovom rezorte a oddychovali medzi raňajkami, obedom a večerou? Alebo sa aspoň na pol dňa ideme niekam pozrieť (je tu aj možnosť výletu helikoptérou), či zahrať si golf na takomto netradičnom mieste?

Poldenný fakultatívny výlet ISLAND TOUR

Počas nenáročného výletu sa zastavíme pri najväčších vodopádoch Vanuatu – Evergreen / Mele Cascades v džungli, na najkrajšej pláži ostrova – Eton beach i v jej susednej Modrej lagúne. Nezabudnite si plavky, budeme sa kúpať.

Ďalšia destinácia
Port Vila Auckland
3 hod. 10 min.

Auckland Nový zéland

+12 hodín oproti zimnému SEČ

anglický, maorský jazyk

novozélandský dolár (NZD)

Na začiatku novembra je v Aucklande výborné jarné počasie, cez deň viac ako 20°C, málo zrážok.

Program

(zmena programu vyhradená)

11. deň

Po dvoch plážových zastávkach sme zrelaxovaní a opäť sa môžeme pustiť do klasickej „poznávačky“. Trojhodinový let ubehne ako nič a krátko po obede pristávame v najvzdialenejšom bode na tohtoročnej Ceste okolo sveta, v novozélandskom Aucklande. Po absolvovaní formalít na letisku (pozor na colníkov a prevážanie potravín!) mierime priamo do centra mesta, kde ešte pred príchodom do hotela absolvujeme orientačnú prehliadku mesta ukončenú výstupom (samozrejme rýchlovýťahom) na ikonu Aucklandu, najvyššiu stavbu krajiny, 328 m vysokú vežu Sky Tower s dych vyrážajúcim 360o výhľadom na blízke i vzdialené okolie.

Náš 5 hotel Sofitel Auckland Viaduct Harbour leží priamo v prístave, odkiaľ máme všade blízko. Do slávneho jachtárskeho prístavu a množstva reštaurácií a barov v jeho okolí je to fakt iba pár krokov.

12. - 13. DEŇ

Ideme poznávať najväčšie mesto Nového Zélandu na vlastnú päsť alebo sa vydáme s našou skupinou na jeden, či dva výlety do okolia Aucklandu? Je tu aj alternatíva svetového golfu na krásnom lokálnom ihrisku Titirangi alebo zaletieť helikoptérou na 37. ihrisko sveta Kauri Cliffs.

Fakultatívny výlet BIG TOUR

Po skorých raňajkách naberá náš autobus južný smer do Matamata, kde za dve a pol hodiny dorazíme do jednej z nových top atrakcií severného ostrova – Hobbiton Movie Set. Kto by nepoznal slávnu rozprávkovú trilógiu Pán prsteňov? Toto je to miesto, kde sa film natáčal. Počas dvojhodinovej prehliadky krásnou novozélandskou krajinou si pozrieme tie najatraktívnejšie a najznámejšie miesta, obydlia, farmu, ktoré sme videli vo filme. A teraz si v ňom môžeme aj zahrať! Okolo poludnia sa asi hodinu presúvame ďalej na juhovýchod do slávnej prírodnej lokality Rotorua, ktorá je zároveň i centrom domorodej kultúry Maorov. Dáme si chutný obed s pohárom výborného sauvignonu a neskôr v Te Puia si objasníme domorodé zvyky, spoznáme maorské tance a vyplazovanie jazykov pri rituálnom tanci haka. Nesmieme vynechať ani známe gejzíry, termálne polia, horúce bublajúce bahno a nezabudneme ani na vtáka kiwi, symbol Nového Zélandu. Návrat na hotel až vo večerných hodinách.

Fakultatívny výlet WAIHEKE

Tento pohodový výlet začneme po raňajkách peším presunom do približne kilometer vzdialeného prístavného móla 2, odkiaľ premávajú trajekty na okolité ostrovy. 40-minútová plavba cez záliv Hauraki nás dovedie do prístavu Matiatia Wharf na Waiheke. Autobusom sa budeme potulovať po tomto malom ostrove, zastavíme sa v troch miestnych vinárstvach, kde ochutnáme dobré vínka i olivový olej, a dáme si samozrejme aj fajný obed. Počas dňa sa nám naskytnú zaujímavé panoramatické výhľady. Okolo tretej popoludní návrat trajektom do Aucklandu.

Ďalšia destinácia
Auckland Hobart
3 hod. 45 min.

Tasmania Austrália

+10 hodín oproti zimnému SEČ

anglický jazyk

austrálsky dolár (AUD)

Začiatok novembra je v Hobarte veľmi príjemný, cez deň aj 20°C, v noci nie pod 10°C.

Program

(zmena programu vyhradená)

14. deň

Raňajky, polhodinový transfer na letisko a odo dnes, v druhej polovičke Cesty, letíme smerom na západ. A keďže časový posun hrá už v náš prospech, tak na austrálskom ostrove Tasmánia sme na poludnie (obed sme stihli ešte v lietadle). Batožinu posielame priamo na hotel a my hneď z letiska začíname spoznávať hlavné mesto najmenšieho austrálskeho štátu – Hobart. Z letiska netrvá dlho a cez Tasmánsky most prechádzame ponad rieku Derwent do centra mesta: park Sv. Davida, historické kasárne Anglesea, známy trh Salamanca na nábreží. Najkrajšie fotky mesta, prístavu, zálivov a okolia urobíme z vrcholu Mt. Wellington, ktorý sa vypína nad Hobartom. A pred príchodom do nášho 5 moderného hotela MACq 1 v centre mesta s výhľadom na jachtársky prístav ešte stihneme ochutnať niekoľko druhov miestneho piva v historickom pivovare Cascade.

15. - 16. deň

Máme pred sebou dva dni v Tasmánii a na výber sú až tri rozličné výlety, ale aj celodenný letecký výlet na dve top 100 ihriská sveta Barnbougle v severnej časti ostrova.

Fakultatívny výlet OKOLIE HOBARTU

Spoznáme najstarší tasmánsky národný park Mt. Field. Nenáročná prechádzka k najfotogenickejším vodopádom Austrálie – Russell Falls. 1,5-hodinovou jazdou sa presunieme do pekného vinárstva Frogmore Creek Winery, kde nie len ochutnáme tasmánske vína a syry, ale budeme mať aj dobrý obed. Príjemný deň pokračuje zastávkou v neďalekom historickom mestečku Richmond. Návrat do Hobartu je plánovaný pred piatou.

Fakultatívny výlet BRUNY ISLAND

Počas výletu nás čaká prieskum jedinečného ostrova Bruny južne od Hobartu (hodinová jazda autobusom + 20-minútový trajekt). Dva ostrovy (severný a južný) sú prepojené úzkou šijou, ich ospalé dedinky, dramatické scenérie pláží a skál spolu s nedotknutou prírodou uchvátia každého. Veľká časť ostrova je súčasťou národného parku. Na južnom cípe budeme môcť pozorovať Južný / Antarktický oceán z historického majáka. Nezabudneme ani na „seafood“ obed a čerešničkou na torte bude jedinečná a fascinujúca 2,5-hodinová plavba loďou popri dramatickom pobreží divokého ostrova. Uvidíme delfíny, tulene, orly a ďalšiu faunu! Jedna z najkrajších pobrežných plavieb v Austrálii. Podvečerný návrat do hotela.

Letecký fakultatívny výlet DIVOČINA JUHU

Preskúmame vzdialené a drsné južné pobrežie a vodné cesty tejto divokej a krásnej oblasti Tasmánie. Krátky transfer na lokálne letisko Cambridge Aerodrome, odkiaľ malým lietadlom poletíme ponad rieku Derwent, Bruny Island, juhovýchodné pobrežie a najjužnejší bod ostrova South East Cape na odľahlé letisko Melaleuca v Juhozápadnom národnom parku. V prístave Bathurts sa nalodíme na loďku a poplavíme sa nedotknutými vodami morskej rezervácie The Port Davey Marine Reserve k vodopádom Bay a ostrovom Breaksea Islands. Po dobrom obede si pozrieme Neewonnee Walk – monument pripomínajúci bohatú históriu Aboridžínov. Spiatočný let nad pohorím Arthur Range, Mount Picton, údolím The Huon Valley i Mount Wellington nad Hobartom. Návrat na hotel pred piatou.

Ďalšia destinácia
Hobart Melbourne
1 hod. 15 min.

Melbourne Austrália

+10 hodín oproti zimnému SEČ

anglický jazyk

austrálsky dolár (AUD)

V prvej polovici novembra je v Melbourne „premenlivé“ jarné počasie, denná teplota osciluje od 20 do 30°C.

Program

(zmena programu vyhradená)

17. deň

Ráno sa lúčime s divokou Tasmániou a už za hodinu sme na austrálskej pevnine, v druhom najväčšom meste Melbourne. Je kozmopolitným, kultivovaným, konzervatívnym, ale aj avantgardným nebom na zemi. Návštevníci sem chodia nakupovať, pre vynikajúce reštaurácie, nočný život, alebo svetové športové podujatia. Je považované za jedno z najživších miest na svete.

Keďže vybavenie na letisku je rýchle (prileteli sme ako vnútroštátny let a batožina nám ide priamo do hotela), už pred obedom začíname s prehliadkou tohto veľmi príjemného a sofistikovaného mesta. Prejdeme cez centrum mesta, ktoré predeľuje rieka Yarra, uvidíme najznámejšie miesta a budovy vrátane historickej železničnej stanice i športových komplexov. Chutný obed v jednej z mnohých dobrých reštaurácii poteší! A keď naše poldňové spoznávanie Melbourne pred príchodom do výborne lokalizovaného 5 hotela Crowne Towers zakončíme ochutnávkou výborných austrálskych vín, nemá to chybu!

18. - 19. deň

Ideme sa túlať pokojným Melbourne, posedávať v jeho reštauráciách, baroch, parkoch, niečo ponakupovať alebo vyrazíme na výlety do jeho okolia? A golfisti sú ako v tranze, Melbourne je ich rajom!

Fakultatívny výlet 12 APOŠTOLOV

Hneď po raňajkách smerujeme na juh do Torquay, kde sa napojíme na Veľkú oceánsku cestu, ktorá patrí medzi najromantickejšie a najkrajšie cesty na svete. „Great Ocean Road“ je známa prostredím, cez ktoré sa kľukatí. Prechádza popri plážach, vápencových a pieskovcových útesoch, buši a dažďovom pralese. Asi najväčšou zaujímavosťou lokality je „12 Apoštolov“. Jedná sa o 45-metrov vysoké skalné stĺpy trčiace z vĺn príboja. Je to nádherný prejav prírodnej erózie, pri ktorej sa oceán zarezáva stále viac do pevniny. Aby sme mali úplne jasnú predstavu o nich, tak sa na ne pozrieme aj z vtáčej perspektívy počas krátkeho 10-minútového letu helikoptérou. Štýlový obed a v miestnom pivovare aj ochutnávka niekoľkých pív. Podarí sa nám v priebehu dňa stretnúť typickú austrálsku kenguru alebo koalu? Návrat do hotela vo večerných hodinách.

Fakultatívny výlet YARRA

Pohodové putovanie okolím Melbourne začneme v dažďovom pralese Sheerbrook s množstvom exotického vtáctva vrátane kakadu a papagájov. Malé skryté dedinky a za nimi obrysy Melbourne. Povezieme sa ikonickou krajinou zrenovovaným parným vláčikom Puffing Billy. Navštívime známe vinárstvo Rochford v pitoresknom kraji údolia Yarra, kde ochutnáme typické miestne vína a syry. Dobrý obed s pohárom vína je tiež súčasťou programu. Zastávka v najlepšej austrálskej rezervácii divých zvierat Healesville Sanctuary s jej najznámejšími „predstaviteľmi“: kengura, koala, pštros emu, dingo, vtákopysk i tasmánsky diabol. Návrat do Melbourne okolo piatej.

Ďalšia destinácia
Melbourne Denpasar
6 hod. 15 min.

Bali Indonézia

+7 hodín oproti zimnému SEČ

indonézsky jazyk

indonézska rupia (IDR)

V novembri je na ostrove cez deň 30°C, more má 28°C, vlhko, možnosť prehánok.

Program

(zmena programu vyhradená)

20. deň

Po troch intenzívnych poznávacích zastávkach už potrebujeme trochu oddych, najlepšie v luxusnom a komfortnom plážovom rezorte s teplým morom. Preto našou deviatou zastávkou je indonézsky ostrov Bali. Raňajky v Melbourne a i napriek skoro 6-hodinovému letu krížom cez Austráliu už popoludní vystupujeme z lietadla na letisku Denpasar. Krátky transfer do nášho 5 plážového hotela St. Regis v stredisku Nusa Dua a môžeme začať relaxovať a neskôr si vychutnať lahodnú večeru.

21. deň

Po raňajkách opäť tá dilema – luxusný hotelový areál, piesočnatá pláž, golf alebo poznávanie mýtického ostrova?

Fakultatívny výlet ISLAND TOUR

Po raňajkách a nie dlhej ceste do vnútrozemia ostrova navštívime Batubulan – miesto známe fotogenickým tanečným predstavením Barong (súboj dobra a zla). Ďalej nás čaká centrum balijských výtvarných umení – Ubud, kde sa zastavíme na známom trhu s umeleckými predmetmi. Okolo typických terasovitých ryžových polí dorazíme do dediny Tampaksiring, kde navštívime jeden z najdôležitejších očistných chrámov na ostrove – Tirta Empul. V Penulisan se naskytne veľkolepý pohľad z okraja bývalého vulkánu Kintamani (má priemer 12 km) na kráterové jazero a činný vulkán Batur (1 717 m) a lávové pole. Na spiatočnej ceste navštívime umelo vytesanú „sloniu“ jaskyňu Goa Gajah. Pred návratom ešte nazrieme do niektorej zo svetovo uznávaných drevorezbárskych dielní v dedine Mas, kde uvidíme rezbárov pri práci a spoznáme rozdiely medzi santalovým, ebenovým, či ”krokodílym” drevom, kde sa už nákup drevených suvenírov odporučiť určite dá. Cestou nezabudneme ani na chutný obed. Na hotel dorazíme pred piatou.

Delikátna večera dá peknú bodku za krátkym pobytom na Bali.

Ďalšia destinácia
Denpasar Singapur
2 hod. 35 min.

Singapur

+3 hodíny oproti zimnému SEČ

anglický, malajský, mandarínsky a tamilský

singapursky dolár (SGD)

V polovici novembra je denná teplota 31°C, vlhko, popoludňajšie prehánky.

Program

(zmena programu vyhradená)

22. deň

Raňajky v plážovom hoteli, krátky transfer na letisko a už naberáme západný kurz, aby sme za niečo viac ako dve hodiny pristáli vo svetovej metropole Singapur. Ale ešte pred tým stihneme preletieť rovník a dať si obed i pár drinkov. Cestu z letiska do hotela využijeme na zoznamovaciu prehliadku tohto atraktívneho veľkomesta. Chinatown, Little India, rušná Orchard Road, ultramoderné mrakodrapy v Marina Bay, kde sa nachádza aj náš luxusný 5 hotel The Ritz Carlton Millenia, z izby ktorého sa budeme kochať neopakovateľnou panorámou. Celý večer máme pred sebou, tak vyrážame do ulíc a obchodov, všade máme blízko.

23. deň

Pre tých, ktorým včerajšia orientačná prehliadka nestačila, máme pripravenú druhú časť poznávania Singapuru. Alebo si radšej zahráte golf na 79. ihrisku sveta Sentosu s atraktívnou scenériou mesta a prístavu v pozadí?

Fakultatívny výlet CITY TOUR

Po raňajkách zamierime do obrovských klimatizovaných skleníkov – Gardens by The Bay, najnovšej ikony mesta, kde sa poprechádzame dažďovým pralesom i stredomorskou flórou. Polhodinová plavba riekou nám odhalí zaujímavé pohľady na starý i nový Singapur. Prestávku si urobíme počas čínskeho obeda. Nazrieme aj na malý ostrov Sentosa so zábavnými parkami, plážami a golfovými ihriskami. Na záver si mesto prehliadneme aj z vtáčej perspektívy, a to z najväčšieho vyhliadkového kola na svete – 165 metrov vysokého Singapore Flyer, ktoré je len kúsok od nášho hotela.

Ďalšia destinácia
Singapur Baku
10 hod. 55 min.

Baku Azerbajdžan

+3 hodiny oproti zimnému SEČ

azerbajdžanský jazyk

azerbajdžanský manat (AZM)

V polovici novembra je v Baku cez deň príjemných 15°C

Program

(zmena programu vyhradená)

24. deň

V jednej českej pesničke sa spieva: „Tak už jdeme do finále ...!“. Áno, je to tak, dnes nás čaká prelet už do finálnej zastávky na Ceste okolo sveta, ktorý bude i jej najdlhším letom (s jedným technickým medzipristátím). V lietadle sa stihneme naobedovať i navečerať, aby sme ešte za denného svetla pristáli v hlavnom meste Azerbajdžanu. Transfer z ultramoderného letiska do centra Baku netrvá ani hodinu a pred nami sú najznámejšie stavby nového Baku – Plamenné veže, v ktorých sa nachádza i náš 5 luxusný hotel Fairmont Baku.

25. deň

Po raňajkách si spolu pozrieme staré i nové časti Baku a na obed ochutnáme niečo dobré domáce. Popoludnie si užijeme individuálnymi prechádzkami týmto zaujímavým mestom.

Bohatá rozlúčková večera s kaviárom, vodkou a inými miestnymi špecialitami. Máte lepší nápad na záver Cesty?

26. deň

Niektorí ešte dospávajú včerajšiu rozlúčku, iní si užívajú voľné dopoludnie a neskoré raňajky. Na poludnie transfer na letisko a okolo druhej odlet do Európy. Stačilo cestovania alebo by sme si ešte niečo vo svete pozreli?

Počas ani nie štvorhodinového letu domov vyžrebujeme troch cestujúcich, ktorým hneď po prílete do Bratislavy odovzdáme exkluzívne sety šampanských Dom Pérignon P2.

Na zdravie!

Naša 26-dňová Cesta okolo sveta – Dom Pérignon edícia 2022 sa končí. Mix zážitkov, spomienok, emócií, nových priateľstiev i stovky fotografií. Srdečne sa lúčime so známymi i s posádkou. Prílet do Bratislavy a následne do Prahy je naplánovaný na neskoré popoludnie, aby sme už večer mohli byť opäť doma!

Cesta domov
Baku Bratislava Praha
5 hod. 5 min.