TAK KTORÚ CESTU OKOLO SVETA SI VYBRAŤ?

Leonardo / 11.06.2024

V novembri 2024 dve renomované slovenské cestovné kancelárie vypravia svoje Cesty okolo sveta privátnym lietadlom a nám v Leonardo neustále vyzváňa telefón s otázkou, prečo si vybrať tú našu a nie tú druhú, veď tá druhá dokonca vyzerá byť aj lacnejšia. Skúsime si to tu zhrnúť, snažme sa zostať v rovine faktov a vyvarovať sa zbytočných nuáns z tréningov predajných a marketingových zručností.

SKÚSENOSTI S CESTAMI OKOLO SVETA

Slovensko je pre tak špecifický a lukratívny produkt, akým Cesta okolo sveta súkromným lietadlom je, veľmi malým trhom. Na Slovensku takúto Cestu dokážu (majú záujem) vypraviť len dve cestovné kancelárie, v Česku len jedna.

A tak je prirodzené, že sa klient, ktorému je tento exkluzívny produkt adresovaný, zaujíma o porovnanie.

Leonardo v novembri 2024 vypravuje okolo sveta už svoje siedme lietadlo, na česko-slovenskom trhu sme v Cestách okolo sveta privátnym lietadlom priekopníci a na prvú takúto cestu sme Slovákov a Čechov zobrali už v roku 2012. Okrem prvých dvoch ciest, sme už každú ďalšiu trasovali do iných destinácii. Bolo by jednoduché ostať sedieť na úspechu prvých ciest a už len doťahovať detaily a šperkovať. Ak sme však chceli rozvíjať slovenské cestovanie okolo sveta ďalej, museli, a chceli sme ísť inou cestou a ponúknuť klientom zakaždým novú, unikátnu cestu. Tu máme pred konkurenciou s jednou zrealizovanou cestou jednoznačne náskok, skúseností z predchádzajúcich šiestich putovaní po svete privátnym lietadlom sú na nezaplatenie.

Veď vydať sa na trojtýždnové cestovanie po svete a počas neho sa pár dní spamätávať z extrémne dlhého 17-hodinového letu a 13-hodinového časového posunu nie je nič atraktívne a takýto moment vie pokaziť vysnívanú dovolenku. Deň sa vám obráti naruby. Ráno máte večer, o polnoci poludnie. Z takéhoto časového skoku umocneného dlhým únavným letom (viac ako 17 hodín aj v business triede je ako „za trest“) sa človek dáva dokopy aj dva dni. Preto sme náš routing / trasovanie letov na Leonardo Ceste okolo sveta 2024 pripravili a skombinovali tak, aby sme sa takejto katastrofe vyhli veľkým oblúkom. Náš najdlhší let trvá menej ako 7 hodín a maximálny časový posun medzi dvomi zastávkami je len 4-hodinový. Toto je len jeden malý, ale veľmi dôležitý fakt, ktorý hovorí o tom, že vymyslieť, pripraviť, zorganizovať a zrealizovať „dokonalú“ Cestu okolo sveta nie je vôbec jednoduché a nevie to každý.

EXKLUZIVITA

Od začiatku sme sa do konceptu Ciest okolo sveta pustili ako do niečoho exkluzívneho, lukratívneho a svojim spôsobom aj komorného. Ucelená VIP skupina, ktorá nikdy neprekročila limit 64 cestujúcich (v lietadle), maximálne 20 na zemi. A tomuto princípu ostávame verní. Konkurenčná Cesta okolo sveta propaguje svoju cestu ako prvú v široko-trupom lietadle Airbus A340. Je solídne, veľké wide-body lietadlo. Má naozaj dve uličky a v závislosti od konfigurácie minimálnu kapacitu 250 pasažierov. A priori si nemyslíme, že Cesta okolo sveta s masou stoviek ľudí musí byť zlá, to vôbec nie, my sme však mali vždy zacielené na to, aby naša Cesta okolo sveta bola viac komorným unplugged koncertom, ako masovým festivalom. Aj keď máte na letisku vlastný check-in pult, kým 200+ pasažierov nastúpi do lietadla, trvá to takmer rovnako dlho, ako keď nastupujete do bežného komerčného linkového lietadla.  Aj tento rok bude v našom špeciále maximálne 64 pohodlne usadených klientov, ktorým sa celou cestou bude venovať 4-členný Leonardo team, jeden profesionálny lekár a 9 členov česko-slovenskej posádky. A dobrý a bohatý catering na všetkých letoch je u nás samozrejmosťou pre všetkých cestujúcich. Nemusíme v cenníku zdôrazňovať, že cena zahŕňa aj welcome drink. Veď to je predsa úplná samozrejmosť každého dobrého hotela a klient, ktorý si za zájazd zaplatil niekoľko desať tisíc euro, to berie ako fakt.

ZMYSEL PRE DETAIL, SERIÓZNE INFORMÁCIE A OPÄŤ TIE SKÚSENOSTI

Naša cesta je do detailu prepracovaná a transparentná. Klient dopredu vie, čo si kúpil a je mu poskytnutý každý detail tejto cesty. Od objednávky vie, aké je jeho miesto v lietadle, koľko času v ňom strávi, koľko má času na oddych. Vie nie len to, v akom hoteli bude bývať, ale aj v akej izbe bude spať. Sme puntičkári, na detailoch nám záleží.

Keď sa pozrieme na konkurenčnú Cestu okolo sveta – sedem divov sveta, prečítame si pár neuveriteľných informácií, ktoré pre bežného cestovateľa znejú atraktívne. Napr. že let Peking – Cancun trvá 11,5 hodiny, pričom jeho skutočná dĺžka je minimálne 17 hodín!? Alebo, že táto Cesta pristanete na šiestich kontinentoch, cez to všetko, že všetkých novodobých sedem divov sveta leží iba na štyroch!? Pre niekoho je to drobnosť, niekto sa možno posťažuje, že mu nejaký ten kontinent na konci chýba.

Na Leonardo Ceste okolo sveta máme výborných sprievodcov, ktorých mená máme už zrejmé dávno vopred. Martin Navrátil, Peter Blažek, Peter Hliničan sú garanciou bohatých skúseností a profesionality v každom zmysle slova.

CENA

Najobjektívnejšie je porovnať si ceny konečné (nie marketingové) a ceny rovnakých služieb. Nie je zájazd ako zájazd, v tomto prípade Cesta okolo sveta. To je ako napríklad pri autách. Porovnávať cenu bežného auta v základnej výbave so sedanom vyššej triedy s bohatou doplnkovou výbavou nie je viac-menej relevantné, iba ak čisto matematicky.

Áno, na prvý pohľad je konkurenčná Cesta okolo sveta lacnejšia. Ale je o 5 dní kratšia a 3 až 4 krát masovejšia (60 vs 200-250 cestujúcich na palube). Na druhej strane je Leonardo Cesta komornejšia, tým pádom viac osobne ladená, servis a kvalita Leonardo služieb a komfort cestovania zahrnutých v základnej cene sú neporovnateľne na vyššom leveli. A takéto výrazné rozdiely je celkom zložité exaktne výčisliť vo finančnom vyjadrení.

Preto konečné porovnanie a rozhodnutie je už na vlastnom subjektívnom výbere. My sme sa tu snažili uviesť len niekoľko faktov, ktoré by mohli byť užitočné pre tú správnu voľbu. Viac informácií nájdete na: www.cestyokolosveta.eu