GOLF na Ceste okolo sveta

LEONARDO / 25.03.2019

Pre každého milovníka golfu a cestovania sme do Cesty okolo sveta – Dom Pérignon edície 2020 namixovali unikátnu kombináciu najlepších golfových ihrísk sveta (Melbourne, Tasmánia, Auckland, Singapur), spoznávania kultúrnych a prírodných atrakcií (Nizwa v Ománe, Li-jiang v Číne, Baku v Azerjbadžane) a samozrejme nesmie chýbať ani exotický plážový relax (Palau, Vanuatu a Bali). Za 26 dní takto absolvujeme 11 rôznorodých intenzívnych dovoleniek a pokiaľ vy budete golfovať, vaša polovička si môže vybrať z množstva atraktívnych fakultatívnych výletov alebo plážového relaxu.

Zagolfujeme si na 15 rôznorodých ihriskách v 9 destináciách, pričom až v 4 si vychutnáme golf na najlepších ihriskách sveta (podľa oficiálneho rebríčka zostaveného minulý rok odborným americkým časopisom Golf Digest).

V novozélandskom Aucklande zaletíme helikoptérou na #37 ihrisko sveta – pobrežné Kauri Cliffs, z Hobartu privátnym jetom preletíme naprieč Tasmániou na linksové Barnbougle (#11 Dunes a #26 Lost Farm), v Melbourne vyskúšame svoje zručnosti na #13 Kingston Heath a #45 Victoria GC a scenériu Singapuru si pozrieme z #79 Sentosa GC.

K nezabudnuteľným zážitkom budú určite patriť aj ihriská, kde si dokonale precvičíme dlhú a krátku hru. Drajvre a hybridy dostanú zabrať na najdlhšom ihrisku sveta Jade Dragon Snow Mountain v nadmorskej výške viac ako 3 000 m.n.m., kde najkratší 3-par meria 215 m a  najdlhší 5-par úctyhodných 650 m! Tieto palice naopak dostanú oddych, keď na indonézskom Bali odohráme všetkých 18 jamiek s parom 3  na najkrajšom 3-parovom ihrisku sveta Bukit Pandawa.

Trasovanie Cesty je naplánované tak, aby v navštívených lokalitách bolo príjemné, a nie extrémne počasie. Časové posuny medzi jednotlivými destináciami sú minimálne a golfové či turistické služby vo vybranej destinácii sú na tej najvyššej úrovni. Na každom ihrisku vás bude osobne sprevádzať aj skúsený golfový asistent, ktorý sa postará o všetko mimo vášho dobrého skóre v skórkarte.

GOLF na Ceste okolo sveta 2020