OMÁN – prvá inšpekčná návšteva pred Cestou okolo sveta

LEONARDO / 28.04.2019

I napriek tomu, že do odchodu CESTY OKOLO SVETA – Dom Pérignon edícia 2020 ostáva skoro ešte rok, vo veľkom predstihu sme začali ďalšiu fázu pedantných príprav pred samotným odletom 8.4.2020.

Na obdobie apríl – október 2019 sme si naplánovali 4 inšpekčné pracovné cesty po jednotlivých zastávkach trasy Cesty okolo sveta 2020. Prvá inšpekcia zamierila na konci apríla 2019 do OMÁNU, presnejšie do jeho vnútrozemia, do púštno-horskej oblasti Jebel Akhdar. Po prílete sme si prezreli nový medzinárodný terminál letiska Muscat (bol otvorený v júni 2018 a je fakt tip-top), otestovali kvalitu, komfort a jazdné vlastnosti nových offroadov Toyota Landcruiser (tie budeme používať pre všetky transfery a výlety pre našich cestujúcich počas zastávky Cesty okolo sveta v Ománe), navštívili sme historické mesto Nizwa a jeho okolie na predhorí spomínanej horskej oblasti. A hlavne sme osobne vyskúšali služby luxusného rezortu ANANTARA AL JABAL AL AKHDAR RESORT s unikátnou polohou priamo nad kaňonom v nadmorskej výške 2.000 m: https://www.anantara.com/en/jabal-akhdar/virtual-tour

Sme presvedčení, že tento nevšedný hotel na úvod našej Cesty okolo sveta 2020 sa bude páčiť každému! Uvítacia gala večera pod „bohatou“ hviezdnou oblohou s panoramatickým výhľadom na hlboký kaňon bude jej ideálnym začiatkom.