KAM sa oplatí CESTOVAŤ po korone?

/ 17.04.2020

CESTOVANIE UŽ NEBUDE TAKÉ AKO DOTERAZ, ALE URČITE BUDE!
SVET SA NEZMENÍ, BUDE DOKONCA KRAJŠÍ!


KAM SA OPLATÍ CESTOVAŤ PO KORONE?


Určite je nás mnoho, ktorí si už teraz kladieme túto otázku. Na základe aktuálneho vývoja a priebehu Covid-19 vo svete predpokladáme, že približne od polovice tohto leta (júl – august 2020) sa začne opäť cestovať. Zo začiatku to nebude žiadna masová záležitosť, ani výber destinácií nebude veľmi veľký. O to však bude NOVÉ CESTOVANIE zaujímavejšie a atraktívnejšie pre tých cestovateľov a dovolenkárov, ktorí sú pripravení čo najskôr pokračovať v poznávaní našej krásnej planéty a relaxovaní na jej nádherných miestach. Ponúkame niekoľko našich tipov a úvah, ktoré by mohli byť zaujímavé pre NOVÉ CESTOVANIE:

  • prví cestovatelia budú „profitovať“ z poloprázdnych lietadiel, letísk i hotelov, budú si užívať krásne pláže len pre seba – také ako doteraz poznajú len z reklamných obrázkov. Miestny personál bude ešte úslužnejší, ústretovejší a priateľskejší, keďže si budú veľmi vážiť svojich nových hostí / záchrancov ich živobytia. Zaujímavé mestá a miesta, známe i menej známe turistické atrakcie, pamätihodnosti, či lokálne prírodné skvosty si budú nerušene vychutnávať bez davov návštevníkov, bez zhonu a stresu. A samozrejme, aj ceny služieb, leteniek, ubytovania budú „pri reštarte“ na oveľa nižšej úrovni ako doteraz. Takto nejako asi bude vyzerať NOVÉ CESTOVANIE po korone.
  • zo začiatku to budú hlavne niektoré lokality a destinácie v Ázii, Afrike, Európe a južnej Amerike, kde sa „život“ už postupne dostáva do normálu, resp. niektoré lokality neboli výrazne postihnuté Covid-19.
  • pri výbere ubytovania by sme odporúčali predovšetkým menšie hotely, určite nie veľké komplexy.
  • v Európe majú najväčšie šance na „klasickú letnú plážovú dovolenku“ hlavne stredomorské ostrovy. Grécke, ale i talianske či španielske: Kréta, Rhodos, Zakyntos, Korfu, Sicília, Sardínia, Malorka, Ibiza + Cyprus, ďalej pobrežie a ostrovčeky chorvátskej Dalmácie a južné Turecko (aj keď to sa geograficky radí už do Ázie). Ich tohtoročná letná turistická sezóna bude asi posunutá a nie veľmi dlhá (júl / august – október), možno polovica hotelov nebude ani otvorená. Stredomorské pláže zažijete tak idylicky, ako nikdy pred tým.
  • mestská európska turistika sa prebudí na konci leta a na jeseň už bude opäť žiadanou komoditou.
  • z ázijských a afrických ostrovov v Indickom oceáne sa už intenzívne a nedočkavo pripravujú na letné znovuotvorenie napríklad Maldivy, Seychely, Bali, Langkawi, Zanzibar, Phuket, Koh Samui, Srí Lanka a od jesene i Maurícius. Exotické plážové dovolenky v týchto destináciách v druhej polovici tohto roka budú dostupné za najlepšie ceny za posledné desaťročie.
  • Safari v Afrike bude po pár mesiacov bez turistických návštevníkov absolútne úžasné a neskutočne naturálne. Tak, ako to bolo pred 30 – 40-timi rokmi. Jedinečná príležitosť na životný zážitok.
  • putovanie po krásach južnej a strednej Ameriky, či Ázie, bez davov turistov, bude niečo, po čom sme len snívali. A práve o pár mesiacov to môže byť realita.
  • dovolenka v Dubaji bude úplne iná ako za posledné roky. Jednak bude o pár desiatok percent výhodnejšia, stretnete oveľa menej turistov a doterajší stavebný boom bude v útlme.

My v Leonarde sa už intenzívne pripravujeme na NOVÉ CESTOVANIE, koncipujeme úplne nové ponuky a podmienky pre našich verných i nových zákazníkov. Postupne ich budeme uverejňovať na našej web stránke a zasielať e-mailovým newsletterom. Sme presvedčení, že Vás zaujmú. Ak aj nie hneď, tak možno o pár mesiacov, či na budúci rok.