Čo tak vinobranie v CHAMPAGNE alebo TOSKÁNSKU?

Peter Blažek / 24.07.2020

TOUR DE CHAMPAGNE
bublinkové vinobranie * september – október 2020

Pôžitkárstvo, gurmánstvo a najslávnejšie bublinky sveta zabalené v exkluzívnom zážitku.

Vychutnajte si bublinky v najprestížnejších vinárskych domoch francúzskeho regiónu Champagne: DOM PÉRIGNON, KRUG, RUINART, MUMM, VEUVE CLICQUOT, BOLLINGER a MOËT & CHANDON.

Predstavíme vám aj menej známe značky obľúbeného moku od menších butikových vinárov, ktorých je v regióne niekoľko tisíc. Nájdete si svojho nového favorita, o ktorom ste doteraz nepočuli, ale jeho šampanské vám úplne ulahodí?

Nechajte sa rozmaznávať gurmánskymi špecialitami párovanými s obľúbenými bublinkami vo vybraných miestnych reštauráciách.

Poprechádzajte sa po slávnej Avenue de Champagne v hlavnom meste šampanského ÉPERNAY a kochajte sa úchvatnou katedrálou NOTRE-DAME v REMEŠI.

 

POD TOSKÁNSKYM SLNKOM
romantické vinobranie * september – október 2020

Pôžitkárstvo, gurmánstvo a preslávené toskánske vína zabalené v exkluzívnom zážitku.

Vychutnajte si toskánske vínne klenoty ako BRUNELLO, SUPER TUSCAN, VINO NOBILE, CHIANTI CLASSICO a VERNACCIA v ich slávnych „rodiskách“ Montalcino, Bolgheri, Montepulciano, Chianti a San Gimignano. Ochutnajte tie najlepšie z nich priamo v najznámejších vinárstvach regiónu Toskánsko: ANTINORI, BOSCARELLI, či CASTIGLION DEL BOSCO.

Predstavíme vám aj menej známe toskánske vína ako VIN SANTO a MORELLINO DI SCANSANO, navštívite menších vinárov, ktorých je v regióne niekoľko stoviek. Nájdete si svojho nového favorita, o ktorom ste doteraz nepočuli, ale jeho Brunello alebo Chianti vám úplne ulahodí?

Nechajte sa rozmaznávať miestnymi gurmánskymi špecialitami párovanými s výbornými vínami vo vybraných miestnych reštauráciách.

Poprechádzajte sa po romantických uličkách starobylých vinárskych mestečiek Montalcino a Montepulciano, kochajte sa bohatou históriou slávnej Sieny a obdivujte čaro toskánskeho vidieka.

 

Tieto tematické zájazdy do francúzskeho Champagne a talianskeho Toskánska odporúčame hlavne v období vinobrania, t. j. september – október 2020, a to len pre malé skupiny 5 – 12 osôb. Buď v komfortnej edícii LEONARDO s dôrazom na zážitkové služby alebo v lukratívnej edícii CESTY OKOLO SVETA s top servisom vrátane dopravy privátnym lietadlom priamo z Bratislavy.

Aktuálne sú Francúzsko i Taliansko na zozname “zelených“ / bezpečných krajín. Pre vstup do nich stačí iba platný občiansky preukaz a netreba absolvovať žiaden test na Covid-19, ani zostať doma v karanténe po návrate na Slovensko!