S LEONARDOM sa už cestuje aj do EXOTIKY!

Juraj Špaňár / 21.08.2020

PIONIERI NOVÉHO CESTOVANIA UŽ VYRAZILI DO SVETA

S veľkým potešením si dovoľujeme odprezentovať „obrazové“ zážitky a skúsenosti našich cestovateľov (samozrejme s ich súhlasom), ktorí využili jedinečnú a možno už nikdy neopakovateľnú príležitosť vycestovať práve v tomto období do AFRICKEJ EXOTIKY, kde si mohli naplno vychutnať unikátnu možnosť pre svoje najlepšie cestovanie v živote.

Kombinácia návštevy NP Volcanoes s horskými gorilami v Rwande, svetového safari v rezervácii Masai Mara s veľkou migráciou zvierat práve počas ich pobytu v Keni a nakoniec absolútny relax na ľudoprázdnych plážach Indického oceánu južne od keňskej Mombasy naplnila ich všetky očakávania. I keď za 15 dní absolvovali 10 letov a preletov, bývali v 5 rozličných hoteloch a safari lodge, na džípoch prešli stovky kilometrov, stretli len doslova pár turistov, ale o to väčšie nadšenie a vďaku miestnych z ich návštevy.
Samotná príprava tejto cesty trvala približne mesiac, bolo nutné zladiť a naplánovať množstvo letov, ale i termínov na testovanie Covid-19, požiadať a získať niekoľko nových potvrdení, neustále sledovať zmeny cestovných obmedzení vo všetkých krajinách počas trasy, … Ale nakoniec to stálo za to!

Čo sme pred časom avizovali a predpokladali, sa naplnilo do poslednej bodky.
Čo také neobvyklé vlastne zažili naši „Pionieri nového cestovania“ v africkej exotike?
Moment, kedy cestujete v lietadle, ktoré je len minimálne obsadené, ale všetky služby i plánované letové časy platia.
Moment, ktorý vám zabezpečí ľudoprázdne exotické pláže, o ktorých ste vždy snívali a videli ich len na reklamných fotografiách.
Moment, ktorý vám spraví fotku, na ktorej ste iba vy a zvedavá gorila, ktorá ľudí nevidela už pár mesiacov.
Moment, kedy vzduch aj pláže vo vašej destinácii sú čistejšie, kedy more je priezračnejšie, kedy vyjazdené cesty vo vašom safari parku pohltila savana.
Moment, kedy sa domáci budú z vašej dovolenky tešiť rovnako ako vy.
Moment, kedy služby a ich kvalita nebudú len o tom, že ste si ich kúpili, ale budú plné radosti a úsmevov z opätovných stretnutí.

Afrika sa neplánuje ľahko, predsa len tu všetko funguje inak ako v západnom svete. Aj pri plánovaní bežnejšieho zájazdu bez korona ošiaľu tu treba myslieť na zadné vrátka. O to viac sme nadšení z toho ako hladko a zároveň ukážkovo všetko v obidvoch krajinách funguje: kontroly, víza, imigračné procedúry, COVID procedúry, hygiena na najvyššej úrovni. Všetko má hlavu a pätu.

Naši klienti v júni v podstate otvárali turizmus na Islande, kde pristali necelých 30 hodín po jeho znovuotvorení. Užili si tento úchvatný ostrov bez davov turistov a zažili Island spred 20 rokov, keď tuto mystickú krajinu skoro nikto nepoznal. Ani sme neuvažovali nad tým, či tieto zážitky z prázdneho Islandu vo svojej plnej kráse niečo prekoná.

Ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným! S prízvukom na slovo pripravený! Áno, cestu si dnes treba dôkladne pripraviť, myslieť na veci, na ktoré ste pred rokom myslieť nemuseli. Ale treba sa pripraviť aj na to, že za trochu obetovanej pohody, ktoré dnes cestovanie stojí, dostanete jedinečné “prvocestovateľské” zážitky, ktoré tuto nepohodu stonásobne prevýšia a vo vašom cestovateľskom rebríčku sa dostanú na prvé priečky.
Rozumnému cestovaniu zdar!

Ak sa vám tiež zdá, že u seba doma počujete čudné zvuky, choďte skontrolovať zásuvky vo vašej komode, či to náhodou nešuchocú listy vo vašom cestovnom pase. Ak sa k tomu pridá aj príjemne nervózny pocit v oblasti brucha, akoby pred odletom lietadla, určite nám dajte do Leonarda vedieť a my spravíme všetko preto, aby ste sa aj vy pridali ku skupine „Pionierov nového cestovania“. Povedzte nám, kam chcete ísť, a my v LEONARDO sa o všetko postaráme.