Na dovolenku PRIVÁTNYM lietadlom? Aké je lietanie à la LEONARDO?

Peter Blažek / 11.11.2020

Pri organizovaní vašich ciest za objavovaním našej planéty, či hľadaním najkrajších zákutí sveta pre váš dovolenkový relax spolupracujeme s renomovanými leteckými spoločnosťami. Spokojnosť a dobrý pocit z dovolenky sa nepopierateľne odvíja už od samotnej cesty a preto je kombinácia príjemného letu s dobre naplánovaným letovým itinerárom, kvalitou poskytovaných služieb palubného, ale aj letiskového personálu extrémne dôležitá. Podčiarknuté výborným cateringom na palube, či úsmevom stewardky, – a cesta zďaleka nemusí byť len cieľom, ale priamo jedným z cestovateľkých zážitkov.

Ako to však vyzerá, keď pre naše top cestovateľské produkty, ako je LEONARDO CESTA OKOLO SVETA, povýšime cestovanie lietadlom na vyššiu úroveň a zvolíme si pre vás a vaše pohodlie lietanie v duchu „private jet“ – cestovanie privátnym lietadlom?

Boeing 737-800 NG v špeciálnej „Leonardo“ konfigurácii je našou osvedčenou voľbou.

BEZPEČNOSŤ A ZDRAVIE našich cestujúcich sú prvoradé. Pocestujeme moderným lietadlom Boeing 737–800 NG, o ktorého plynulú, pohodlnú a bezpečnú prevádzku sa stará tím skúsených  profesionálov: 2-3 výborní piloti, 4 milé a úslužné stewardky / stewardi a tím letových technikov, ktorí pripravujú a kontrolujú nášho železného tátoša pred každým vzletom aj po každom pristátí. K bezpečnosti, hlavne tej zdravotnej, prispieva aj „homogénnosť“ našej malej uzavretej skupiny max. 64 cestujúcich. Nikto cudzí k nám nepristupuje, nikde neprestupujeme, na letiskách trávime minimum času a často sa nám dokonca darí prechádzať vo vlastnom vyhradenom koridore.  Zdravotným ťažkostiam sa snažíme všemožne predísť, aby ste si vašu dovolenku mohli nerušene užívať. A keby predsa len niečo, tak súčasťou Leonardo tímu počas našich Ciest okolo sveta je aj skúsený lekár, vždy pripravený sa o vás odborne a rýchlo postarať.

SEDENIE A KOMFORT: lietadlo Boeing 737–800 New Genaration je pre naše cesty špeciálne upravené z klasickej 189-miestnej verzie na 64-miestnu komfortnú „LEONARDO“ konfiguráciu. Štandardné sedadlá (trojsedačky) sú nahradené veľkými pohodlnými koženými dvojkreslami, ktoré sa dajú sklopiť do 120° polohy. Vzdialenosť medzi dvoma radmi sedačiek je zväčšená zo 76 na 110 cm. Pohodlie vám spríjemní osobná prikrývka, vankúšik, praktický skladací podnožník, „palubné ponožky“ a centrálny informačný systém o trase letu.

VAŠE LIETADLO = VAŠA OBÝVAČKA: veľmi obľúbenou pridanou hodnotou pre našich klientov pri Cestách okolo sveta je ich stále miesto počas celej Cesty. Ak pri 26-dňovej ceste absolvujeme povedzme 10 letov, náš klient si vždy sadá do toho istého „svojho“ kresla, kde má pripravenú svoju deku a svoj vankúšik, v odkladacom vrecúšku si nájde svoj obľúbený časopis, či knihu, ktorú si tam nechal pre spríjemnenie následujúcich letov. Úložný priestor nad sedadlami je tiež vyhradený pre konkrétne dvojkreslo, a tak si tam môžete nechávať napríklad suvenírové úlovky z jednotlivých krajín, či iné predmety, ktoré vám spríjemnia let, resp. ich nepotrebujete dole na zemi. Cestujúci pár má k dispozícii jedno kreslo pri okne a jedno pri uličke a tak môže byť preferenciám na konkrétne sedenie vždy vyhovené. Ak si chcete pokecať pri poháriku dobrého koňaku s iným účastníkom zájazdu, v zadnej časti lietadla takmer vždy nájdete voľné sedenie, ktoré zámerne neobsadzujeme.

CHUŤOVÉ POHÁRIKY: počas letov je servírované chutné občerstvenie / catering v kvalite, rôznorodosti a množstve business triedy: prípitok francúzskym šampanským, snacky, čerstvé ovocie, 3-chodové obedové menu s možnosťou výberu hlavného jedla z 2 denných ponúk, značkové nealkoholické i alkoholické nápoje vrátane niekoľkých dobrých vín, Campari, Prosecco DOC, koňak Hennesy VSOP, vodka Beluga, rum Bacardi Gold Oro, gin Hendricks, whisky Chivas Regal 18y, Becherovka, Fernet Stock, Baileys, pivo Pilsner Urquel, a samozrejme káva / čaj s dezertom.

ATMOSFÉRA LETU: priateľská, uvoľnená, radostná. Z kategórie, ktorá sa nedá objednať a ani kúpiť. Ona musí nastať. Pri cestovaní bežnou linkou sa v lietadle stretnete s cestujúcimi v rôznom rozpoložení. Niektorí cestovať chcú, iní musia, niekto sa teší, iný sa bojí, niekto za prácou, iný za dovolenkou. Nálady sú rôzne. U nás na palube nájdete ľudí, ktorí sú apriori na rovnakej vlne ako vy, tešia sa na zážitky, ktoré sú pred nimi, užívajú si let a všetci fandia rovnakému tímu – tomu cestovateľskému.

ČAS NAD ZLATO: kiež by ho bolo viac! Jeden z top high-lightov cestovania privátnym lietadlom je úspora času. Šetríme ho pre vás naozaj všade. Letiskové procedúry, check-in, podávanie batožiny, boarding, všetko je skrátené na minimum. A to nie len tým, že je nás 60, miesto 200. Vo väčšine prípadov je pre nás na letiskách pripravený personál starajúci sa len o nás, zodpovedný za náš plynulý prechod letiskom až k lietadlu. Vďaka tomu nemusíme na letiskách tráviť zbytočne veľa času. Letiskami vyslovene len prechádzame. Ďalším neopomenuteľným pozitívom je to, že dokážeme ovplyvniť časy našich odletov a upraviť ich podľa potrieb nášho naplánovaného cestovného itineráru.
Na našich cestách preferujeme priame denné lety maximálne do 5-6 hodín trvania letu, tak aby klienti každú noc spali v pohodlí kvalitnej hotelovej postele. Práve pri Cestách okolo sveta, kde sa človek neustále presúva za poznávaním je to neoceniteľný príspevok k pohodliu.

PRIDANÁ HODNOTA: najviac nás teší spätná väzba od klientov, ktorí lietanie berú ako nutné zlo, že na našich cestách sa do lietadla naopak tešia. Dôvodov je vyššie vymenovaných hneď niekoľko. Nedajú sa vymenovať všetky, ale pár ešte skúsime pridať:

  • stewardka vás pozná po mene a už pri druhom lete si pamätá váš obľúbený drink
  • skúsený slovenský lekár na palube pri našich Cestách okolo sveta
  • niekoľkočlenný Leonardo tím na palube lietadla kedykoľvek k dispozícii
  • prípadnými vstupnými formulármi sa prelúskame už na palube lietadla a opäť šetríme čas na letisku
  • sprievodný komentár k destináciám už na palube lietadla

Aj náš novoročný KARIBSKÝ ŠPECIÁL 2021 na TURKS & CAICOS vypravujeme v „privát móde“.